Az allergiás betegek szervezete ilyenkor a levegőben fellelhető pollenekre nagyon intenzíven reagál, mivel kórokozóként ismeri fel azokat, emiatt jellemzően orr- és szemviszketés, orrfolyás, tüsszentés és egyéb kellemetlen tünetek nehezítik meg a mindennapjaikat.
Amennyiben lehetőség van rá, ajánlott elkerülni azokat a zónákat, ahol szervezetünk nagy mértékben ki van téve a polleneknek, de sok esetben ez sem elég. A megszokottnál gyakrabban kell kezet mosni, sőt, hajat is, hiszen azon is könnyen megtelepszenek a pollenek.
A szobák szellőztetését nem szabad mellőzni, azonban ajánlatos a kora reggeli és késő esti órákra időzíteni, hogy minél kevesebb por és pollen kerüljön be a lakásba. Amennyiben olyan szobanövényünk van, amely ront a helyzetünkön, fontos mielőbb megszabadulnunk tőle.
Ha sokat utazunk autóval, fontos szerepe van a gépkocsi pollenszűrőjének is, azt lehetőleg évente egyszer cseréljük le, mivel sok pollen és kórokozó telepszik meg rajtuk.
Mit ajánlunk?
Nazomer fiziológiás oldatos csepp vagy spray
A tünetek kezelésére, a házirvos vagy gyógyszerés megkérdezése után, szemcseppekel, antihisztaminikumokkal lehet kezelni.